U10 Boys

Junior Squads U10 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad – Under 10 Boys

Amaan Naeem Khan (Moseley CC)

Ben Raybould (Hampton & Solihull CC)

Daanyal Mohammed     

Ethan Hall (Walmley CC)

Farhaad Ali (Moseley Ashfield CC)

George Baines (Kenilworth CC)

Haaris Azram (Bablake OB CC)

Hamza Shaikh (Moseley Ashfield CC)

Qasim Sohail (Lyndworth CC)

Sam Graham (K & D CC)

Shailan  Srikanthan (Walmley CC)

Thomas Mousley (Nether Whitacre CC)

Yuvanash Nirantharakumar (Harborne CC)

RESERVES

Ajay Shingadia (K & D CC)

Armaan Akhtar (Moseley Ashfield CC)

Arman Dubb (Walmley CC)

Daniyal Khan (Lyndworth CC)

Yusuf Khalil (Moseley Ashfield CC) 


U11 Boys

Junior Squads U11 Boys

Warwickshire Summer DoE - Under 11 Boys

Lawson Attwood (K & D CC)

Alex Mousley (Nether Whitacre CC)

Aman Hussain (Olton & WW CC)

Ashish Chakrapani (Hampton & Solihull CC)

Hasan Mahmood (Attock CC)

Ismail Mohammed (Moseley Ashfield CC)

Jamie Parnell (Bedworth CC)

Lewis Hoffman (Walmley CC)

Oliver Wright (Walmley CC)

Roheel Qamer (Moseley CC)

Sachin Dubb (Walmley CC)

Saif Ali Mahmood (MA)

Thomas Noon (Bedworth CC)

RESERVES

Ben Fitzgerald (Olton & WW CC)

Callum Bennett (Knowle CC)

Eddie King (Rugby CC)

Jacob Clarke (Walmley CC)

U12 Boys

Junior Squads U12 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad – Under 12 Boys

Ibrahim Afzal (Kenilworth Wardens CC)

Roshan Balaji (Walmley CC)

Daniel Bevan (K & D CC)

Alfie Blundell (Berkswell CC)

Kieron Buchanan (Handsworth CC)

Callum Herron (Walmley CC)

Ben Jones (Bedworth CC)

Muhammad Yasin Khan (Moseley CC)

Abinash Nirantharakumar (Haborne CC)

Ethan Plain (Earlswood/K&D CC)

Tommy Rex (Kenwilworth Wardens CC)

Harvey Rogers-Collen (Olton & WW CC)

Mohammed Talukder (Olton & WW CC)

RESERVES

Scott Allen (Nuneaton CC)

William Mobberley (Leamington CC)

Mohammad Raheem (Moseley CC)

Zakir Shah (Attock CC)

U13 Boys

Junior Squads U13 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 13 Boys

Awais Mohammed (Berkswell CC)
Ben Langdell (Harborne CC)
Charlie Grice (Harborne CC)
David Burnell (Kings Langley CC)
Jack Holloway (Harborne CC)
Jasper Davidson (Stirling County CC)
Jeevan Barhey (Rugby CC)
Kiefer Woods (Walmley CC)
Louis Glover (Leamington CC)
Manraj Johal (Olton & WW CC)
Varun Sinha (Harborne CC)
Will Iles (Bedworth CC)
Yashas Machani (Olton &WW CC)

RESERVES

Aadil Ali (Harborne CC)
James Bristow (Walmley CC)
Kaash Patel (Walmley CC)
Nicholas Bland (Berkswell CC)

U14 Boys

Junior Squads U14 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad – Under 14 Boys

Jacques Banton (Barnt Green CC)
Ethan Brookes (Olton & WW CC)
Ben Griffin (K&D CC)
Kieran Holland (Kenilworth Wardens CC)
Hussama Khan (Olton & WW)
Hasnain Mahmood (Moseley CC)
Sahal Malvernkar (Aston Manor CC)
Jay Martin (Walmley CC)
Daniel Mousley (Nether Whitacre/KW CC)
Abdullah Mughal (Weoley Hill CC)
Peter Shackleford (Walmley CC)
Harry Thompson (Barnt Green CC)
Seth Westley (Barby CC)

RESERVES

Shahid Arif (K&D CC)
Oliver Bevan (K&D CC)
Mohammed Bilal (Moseley CC)
Jack Birch (Four Oaks Saints CC)
Henry Hopkins (Stratford CC)

U15 Boys

Junior Squads U15 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 15 Boys

Ben Griffin (K&D CC)
Jacques Banton (Barnt Green CC)
Karan (Jaskaran) Bharaj (Harborne CC)
Ethan Brookes (Olton & WW)
Jamie Crawley
George Garrett
Jordan Hoffman (Walmley CC)
David Ison (Nuneaton CC)
Aarib Tareen Khan (Attock CC)
James Lunn (Sutton Coldfield CC)
Daniel Mousley (Nether Whitacre/KW CC)
Ben Rex (Kenilworth Wardens CC)
William Rigg (Olton & WW CC)
Daniel Smith (Bedworth CC)
Robert Yates (Moseley CC)

RESERVES

Robert Hutchings (Walmley CC)
Oliver Lawrence (Harborne CC)
Cameron Rice (Ambleside CC)

U16 Boys

Junior Squads U16 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 16 Boys

Mohammed Ahmed (Berkswell CC)
Karan (Jaskaran) Bharaj (Harborne CC)
Henry Brookes (Olton & WW CC)
Daniel Clark (Knowle Village CC)
Matthew Davison (Leamington CC)
Sam Gisbourne (Bedworth CC)
George Hargrave (Much Wenlock CC)
Fahd Janjua (K&D CC)
Harry Johnson (Kenilworth Wardens CC)
Hussain Khalil (Moseley CC)
Khayam Khan (Aston Manor CC)
Tom Pyke (Walmley CC)
James Rudge (Tamworth CC)
Raja Shahzeb (CBCA)
Tarandeep Toor (Cov & NW CC)
Robert Yates (Moseley CC)

RESERVES

Waqar Dad (Knowle Village CC)
George Neal (Cov & NW CC)

U17 Boys

Junior Squads U17 Boys

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 17 Boys

Arjun Bath (Kenilworth Wardens CC)
George Hargrave (Much Wenlock CC)
Jamie Harrison (Walmley CC)
George Panayi (Shrewsbury CC)
Mohammed Ahmed (Berkswell CC)
Henry Brookes (Olton & WW CC)
Henry Moberley (K&D CC)
Hussain Khalil (Moseley CC)
Khayam Khan (Aston Manor CC)
Liam Banks (Hem Heath CC)
Rahul Trivedi (Kenilworth Wardens CC)
Ross Parnell (Kenilworth Wardens CC)
Sardara Narotra (Moseley CC)
Tom Banton (Barnt Green CC)
Jack Bewick (Leamington CC)

RESERVES

Will Davies (K & D CC)
George Westlake (Four Oaks Saints CC)
Karan Gangurde (Kings Heath CC)
Harvey Burke (Bedworth CC)
Raul Ram (Sutton Coldfield CC)

U19 Boys

Junior Squads U19 Boys

Age Group Name Club
 
 
 
 
   
 
 
 
 
   
U11 Girls

Junior Squads U11 Girls

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 11 Girls

Victoria Beard (Solihull Blossomfield CC)
Charlotte Bunn (Kings Heath CC)
Ameile Dennis (Handsworth CC)
Kate Henderson
Orla Howell (Walmley CC)
Sophie Hughes (Walmley CC)
Nicole O’Toole (Walmley CC)
Elizabeth Poland (Four Oaks Saints CC)
Ffion Purviss
Lois Sercombe (Walmley CC)
Laura Smitten (Sol Blossomfield CC)
Rebecca Veal (Solihull Blossomfield CC)
Charlotte Pettigrew (Kings Heath CC)
Mary Glasby (Weoley Hill CC)

RESERVES

Abigail Crampton (Kings Heath CC)
Abi Mitchell (Leamington CC)

U13 Girls

Junior Squads U13 Girls

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 13 Girls 

Lily Langdell (Kings Heath CC)
Phoebe Hall (Walmley CC)
Grace Ballinger (Walmley CC)
Molly Burke (Walmley CC)
Isabella Bottrell-Campbell (Walmley CC)
Olivia Goodwin (Walmley CC)
Sophie Westlake (Four Oak Saints CC)
Hannah Downs (Solihull Blossomfield CC)
Isobel Holden (Bedworth CC)
Molly Martin (Walmley CC)
Daisy Mackey (Sutton Coldfield CC)
Hannah Rigby (K&D CC)
Isabelle Wong (K&D CC)
Lois Sercombe (Walmley CC)

RESERVES

Anusha Chauhan (Walmley CC)
Emily Naylor (Standard/Rugby CC)

U15 Girls

Junior Squads U15 Girls

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 15 Girls

Alice Dixon (Walmley CC)
Clementine Crowson (Weoley Hill CC)
Emily Dawson (Walmley CC)
Emily Farmer (Four Oaks Saints CC)
Georgia Godfrey (Kings Heath CC)
Isobel Godfrey (Kings Heath CC)
Jodi Imms (Kings Heath CC)
Ria Fackrell (Corley/Standard CC)
Sanjana Kang-Mullen (Four Oaks Saints CC)
Sophie Buckton (Bedworth CC)
Sophie Davies (Four Oaks Saints CC)

RESERVES

Hannah Pettigrew (Moseley CC)
Jenna Plain (Earlswood CC)
Khadija Tariq (Solihull Blossomfield CC)

U17 Girls

Junior Squads U17 Girls

Warwickshire Summer DoE Squad - Under 17 Girls

Amy Weir (Moseley/Earlswood CC)
Bethan Ellis (Kenilworth Wardens CC)
Charlotte Newis (Walmley CC)
Emily Perrin (Moseley CC)
Georgia Davis (Walmley CC)
Grace Chaundy (Walmley CC)
Jessica Crawley (Walmley CC)
Katie Stanislas (Moseley CC)
Louise Brazier (Walmley CC)
Misha Patel (Ambleside/Moseley CC)
Raveena Patel (Aston Manor CC)
Rebecca Brazier (Walmley CC)

RESERVES

Daisy O’Connor (Kings Heath CC)
Georgia Longhorne (Four Oaks Saints CC)

U19 Girls